Redland's Winter Warmup
SC Postal Swim Meet Results

15th June to 15th August 2016

SC Backstroke Results

 Return to 2016 Postal Results home

Licensed to Redlands Bayside Masters                                                                                 HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 
                                   Redlands Bayside Winter Wamup Postal 2016 SC - 15/08/2016    Results                                    
 
Event 5  Women 25-29 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marshall, Emma            26 QRB                              42.50  
 
Event 5  Women 40-44 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nedwich, Kristine         40 QAC                              28.99  
 
Event 5  Women 55-59 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bott, Julie               58 QAC                              30.88  
 
Event 5  Women 60-64 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meredith, Linda           61 QRB                              21.75  
  2 Butler, Heather           60 QAC                              30.10  
  3 Slattery, Marion          63 QAC                              36.16  
 
Event 5  Women 65-69 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hanley, Christina         66 QRB                              26.90  
  2 Milnes, Rose              66 QRB                              47.64  
 
Event 5  Women 70-74 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bull, Lyn                 70 QAC                              25.78  
 
Event 5  Women 75-79 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gartshore, Ann            78 QRB                              37.66  
 
Event 5  Women 85-89 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bryan, Thelma             86 QCN                              31.17  
 
Event 5  Men 55-59 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fowler, Philip            55 QAC                              27.38  
  2 Butler, David             57 QAC                              30.33  
 
Event 5  Men 60-64 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oberle, John              61 QRH                              21.13  
 
Event 5  Men 65-69 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgerald, Peter         67 QRB                              24.60  
 
Event 5  Men 70-74 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rickens, Michael          70 QAC                              20.97  
  2 MACKENZIE, Roderick       74 QRB                              26.52  
  3 Bull, John                71 QAC                              33.26  
 
Event 5  Men 80-84 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCallum, Graham          80 QCN                              30.83  
 
Event 6  Women 25-29 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marshall, Emma            26 QRB                            1:34.02  
 
Event 6  Women 55-59 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Newman, Victoria          58 QCD                            1:00.33  
 
Event 6  Women 60-64 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Butler, Heather           60 QAC                            1:03.17  
 
Event 6  Women 65-69 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hanley, Christina         66 QRB                            1:06.22  
 
Event 6  Women 70-74 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bull, Lyn                 70 QAC                              59.08  
 
Event 6  Men 70-74 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rickens, Michael          70 QAC                              48.04  
 
Event 6  Men 85-89 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murgatroyd, Kevin         85 QCN                            1:47.82  
 
Event 7  Women 60-64 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Butler, Heather           60 QAC                            2:11.73  
 
Event 7  Women 65-69 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phillips, Narelle         69 QCD                            1:50.32  
 
Event 7  Women 70-74 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bull, Lyn                 70 QAC                            2:06.51  
 
Event 7  Men 70-74 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rickens, Michael          70 QAC                            1:53.96  
 
Event 7  Men 85-89 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murgatroyd, Kevin         85 QCN                            3:41.50  
 
Event 8  Women 65-69 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phillips, Narelle         69 QCD                            4:01.98  
 
Event 8  Men 60-64 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bott, Greg                60 QNA                            3:27.08  

Return to 2016 Postal Results home

Redlands Bayside Masters Swimming Club Inc.

  222 - 230 Russell St, Cleveland. QLD 4165 (Parking via Delancey St.)

P.O Box 3541 Victoria Point West, Qld 4165

  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  www.qrbmasters.org.au

QRB social