Redland's Winter Warmup
SC Postal Swim Meet Results

15th June to 15th August 2016

SC Breaststroke Results

 Return to 2016 Postal Results home

Licensed to Redlands Bayside Masters                                                                                 HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 
                                   Redlands Bayside Winter Wamup Postal 2016 SC - 15/08/2016    Results                                    
 
Event 9  Women 25-29 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilkes, Alexandra         26 QAC                              22.50  
  2 Marshall, Emma            26 QRB                              46.89  
 
Event 9  Women 40-44 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nedwich, Kristine         40 QAC                              23.37  
 
Event 9  Women 60-64 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dodd, Janet               63 QRB                              29.24  
 
Event 9  Women 75-79 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gartshore, Ann            78 QRB                              36.96  
 
Event 9  Men 35-39 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mead, Nathan              39 QRB                              22.89  
 
Event 9  Men 55-59 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Green, Trevor             57 QRB                              19.50  
 
Event 9  Men 60-64 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oberle, John              61 QRH                              21.71  
  2 Colch, Paul               63 QAC                              23.94  
 
Event 9  Men 80-84 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCallum, Graham          80 QCN                              32.14  
 
Event 10  Women 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nedwich, Kristine         40 QAC                              53.43  
 
Event 10  Women 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Newman, Victoria          58 QCD                              57.74  
 
Event 10  Women 60-64 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dodd, Janet               63 QRB                            1:04.43  
 
Event 10  Men 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fowler, Philip            55 QAC                              59.51  
 
Event 10  Men 60-64 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bott, Greg                60 QNA                              49.76  
 
Event 10  Men 70-74 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rayfield, John            73 QAC                            1:10.47  
 
Event 10  Men 85-89 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murgatroyd, Kevin         85 QCN                            1:53.10  
 
Event 11  Women 25-29 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilkes, Alexandra         26 QAC                            1:44.05  
 
Event 11  Men 35-39 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mead, Nathan              39 QRB                            1:47.42  
 
Event 11  Men 60-64 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oberle, John              61 QRH                            1:50.60  
 
Event 11  Men 70-74 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rayfield, John            73 QAC                            2:38.92  
 
Event 11  Men 85-89 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murgatroyd, Kevin         85 QCN                            3:32.19  
 
Event 12  Women 25-29 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilkes, Alexandra         26 QAC                            3:41.96  
 
Event 12  Women 55-59 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Newman, Victoria          58 QCD                            4:21.69  
 
Event 12  Women 65-69 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phillips, Narelle         69 QCD                            4:39.87  

Return to 2016 Postal Results home

Redlands Bayside Masters Swimming Club Inc.

  222 - 230 Russell St, Cleveland. QLD 4165 (Parking via Delancey St.)

P.O Box 3541 Victoria Point West, Qld 4165

  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  www.qrbmasters.org.au

QRB social