Redland's Winter Warmup
SC Postal Swim Meet Results

15th June to 15th August 2016

SC Freestyle Results

 Return to 2016 Postal Results home

Licensed to Redlands Bayside Masters                                                                                 HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 
                                   Redlands Bayside Winter Wamup Postal 2016 SC - 15/08/2016    Results                                    
 
Event 1  Women 25-29 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilkes, Alexandra         26 QAC                              18.03  
  2 Marshall, Emma            26 QRB                              31.30  
 
Event 1  Women 40-44 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nedwich, Kristine         40 QAC                              19.59  
 
Event 1  Women 55-59 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bott, Julie               58 QAC                              23.97  
 
Event 1  Women 60-64 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meredith, Linda           61 QRB                              16.81  
  2 Butler, Heather           60 QAC                              24.11  
  3 Dodd, Janet               63 QRB                              25.69  
  4 Slattery, Marion          63 QAC                              25.73  
 
Event 1  Women 65-69 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hanley, Christina         66 QRB                              26.35  
  2 Milnes, Rose              66 QRB                              29.88  
 
Event 1  Women 70-74 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mansfield, Linda          70 QRB                              28.41  
  2 Carlsson, Vivien          73 QRB                              29.46  
 
Event 1  Women 75-79 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gartshore, Ann            78 QRB                              27.89  
 
Event 1  Women 85-89 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bryan, Thelma             86 QCN                              26.01  
 
Event 1  Men 35-39 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mead, Nathan              39 QRB                              17.82  
 
Event 1  Men 55-59 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fowler, Philip            55 QAC                              18.91  
  2 Butler, David             57 QAC                              20.83  
 
Event 1  Men 60-64 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bott, Greg                60 QNA                              15.66  
  2 Oberle, John              61 QRH                              16.59  
  3 Colch, Paul               63 QAC                              19.04  
 
Event 1  Men 65-69 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgerald, Peter         67 QRB                              17.75  
  2 Reeves, John              68 QRB                              26.65  
 
Event 1  Men 70-74 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rickens, Michael          70 QAC                              16.03  
  2 MACKENZIE, Roderick       74 QRB                              18.57  
  3 Bull, John                71 QAC                              21.36  
 
Event 1  Men 80-84 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCallum, Graham          80 QCN                              22.42  
  2 Gartshore, John           80 QRB                              27.31  
 
Event 2  Women 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marshall, Emma            26 QRB                            1:03.99  
 
Event 2  Women 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nedwich, Kristine         40 QAC                              50.00  
 
Event 2  Women 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Newman, Victoria          58 QCD                              47.13  
  2 Bott, Julie               58 QAC                              52.49  
 
Event 2  Women 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meredith, Linda           61 QRB                              36.84  
  2 Butler, Heather           60 QAC                              52.35  
  3 Slattery, Marion          63 QAC                              58.79  
  4 Dodd, Janet               63 QRB                            1:00.77  
 
Event 2  Women 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Milnes, Rose              66 QRB                            1:10.48  
 
Event 2  Women 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bull, Lyn                 70 QAC                              46.45  
  2 Carlsson, Vivien          73 QRB                            1:06.07  
  3 Mansfield, Linda          70 QRB                            1:08.21  
 
Event 2  Men 35-39 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mead, Nathan              39 QRB                              41.31  
 
Event 2  Men 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fowler, Philip            55 QAC                              42.03  
  2 Butler, David             57 QAC                              45.32  
 
Event 2  Men 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Colch, Paul               63 QAC                              43.59  
 
Event 2  Men 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgerald, Peter         67 QRB                              42.38  
 
Event 2  Men 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MACKENZIE, Roderick       74 QRB                              41.88  
  2 Bull, John                71 QAC                              46.47  
  3 Rayfield, John            73 QAC                              55.45  
 
Event 2  Men 80-84 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCallum, Graham          80 QCN                              53.86  
  2 Gartshore, John           80 QRB                            1:03.58  
 
Event 3  Women 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilkes, Alexandra         26 QAC                            1:27.53  
 
Event 3  Women 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meredith, Linda           61 QRB                            1:23.49  
  2 Slattery, Marion          63 QAC                            2:05.06  
 
Event 3  Women 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hanley, Christina         66 QRB                            2:18.04  
  2 Milnes, Rose              66 QRB                            2:51.22  
 
Event 3  Women 70-74 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mansfield, Linda          70 QRB                            2:45.47  
 
Event 3  Men 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mead, Nathan              39 QRB                            1:36.13  
 
Event 3  Men 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Butler, David             57 QAC                            1:37.44  
 
Event 3  Men 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Colch, Paul               63 QAC                            1:43.59  
 
Event 3  Men 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgerald, Peter         67 QRB                            1:42.25  
 
Event 3  Men 70-74 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MACKENZIE, Roderick       74 QRB                            1:35.45  
  2 Bull, John                71 QAC                            1:43.84  
  3 Rayfield, John            73 QAC                            2:10.63  
 
Event 3  Men 80-84 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCallum, Graham          80 QCN                            2:06.44  
 
Event 4  Women 55-59 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Newman, Victoria          58 QCD                            3:50.90  
 
Event 4  Women 60-64 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Slattery, Marion          63 QAC                            4:28.68  
 
Event 4  Women 65-69 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phillips, Narelle         69 QCD                            3:30.37  
 
Event 4  Men 55-59 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Butler, David             57 QAC                            3:43.70  
 
Event 4  Men 65-69 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgerald, Peter         67 QRB                            3:42.76  
 
Event 4  Men 70-74 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MACKENZIE, Roderick       74 QRB                            3:21.96  
  2 Bull, John                71 QAC                            3:51.87  
  3 Rayfield, John            73 QAC                            4:43.85  

Return to 2016 Postal Results home

Redlands Bayside Masters Swimming Club Inc.

  222 - 230 Russell St, Cleveland. QLD 4165 (Parking via Delancey St.)

P.O Box 3541 Victoria Point West, Qld 4165

  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  www.qrbmasters.org.au

QRB social