Worldwide Postal
Swim Meet

3 Backstroke Results

 Return to World Postal Results home

Licensed to Redlands Bayside Masters                                   HY-TEK's MEET MANAGER
Redlands Bayside Wordwide Postal Swim Meet - 15/07/2015 to 15/09/2015      Sanction #: 23/15         


Event 3A Women 40-44 50 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Green, Alison 43 QGS 47.83 Event 3A Women 45-49 50 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 McRae, Dianna 45 QTT 46.26 Event 3A Women 50-54 50 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Flanders, Catherine 54 QSM 48.07 2 Moroney, Fran 53 QGS 49.06 Event 3A Women 55-59 50 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Tucker, Adele 57 QNA 52.89 Event 3A Women 60-64 50 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Meredith, Linda 60 QRB 45.30 Event 3A Women 70-74 50 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Smith, Minnie 74 QTT 59.22 Event 3A Women 80-84 50 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Shanahan, Cecily 80 QSC 1:09.35 Event 3A Men 70-74 50 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Lynch, Michael 74 QTT 52.54

Event 3A Men 75-79 50 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Warren, Bruce 75 QNA 52.06 2 Misson, David 77 QTT 1:02.66 3 Deane, Brian 77 QTT 1:18.12 Event 3B Women 40-44 100 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Green, Alison 43 QGS 1:43.94 Event 3B Women 45-49 100 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 McRae, Dianna 45 QTT 1:41.04 Event 3B Women 55-59 100 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Tucker, Adele 57 QNA 1:54.63 Event 3B Women 60-64 100 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Symons, Irene 64 QNA 1:45.58 Event 3B Women 65-69 100 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Hanley, Christina 65 QRB 2:14.34 Event 3B Women 70-74 100 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Smith, Minnie 74 QTT 2:10.76 Event 3B Women 75-79 100 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Hughes, Robyn 75 QTT 2:36.37 Event 3B Women 80-84 100 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Maynard, Barbara 81 QTT 2:42.51 2 Walton, Myola 81 QTT 2:53.84 3 Shanahan, Cecily 80 QSC 2:56.45 4 Poulsen, Dihana 81 QTT 3:19.20 5 Shaw, Freda 80 QTT 3:29.89 Event 3B Men 75-79 100 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Warren, Bruce 75 QNA 2:01.55 2 Deane, Brian 77 QTT 2:38.20 Event 3B Men 80-84 100 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Murgatroyd, Kevin 84 QCN 3:49.19

Event 3C Women 40-44 200 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Green, Alison 43 QGS 3:37.55 Event 3C Women 45-49 200 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 McRae, Dianna 45 QTT 3:36.81 Event 3C Women 50-54 200 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Moroney, Fran 53 QGS 3:44.64 2 Lyon, Sue 51 VSP 4:50.00 Event 3C Women 55-59 200 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Tucker, Adele 57 QNA 3:57.83 Event 3C Women 60-64 200 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Symons, Irene 64 QNA 3:47.28 Event 3C Women 70-74 200 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Smith, Minnie 74 QTT 4:31.27 2 Cameron, Toni 70 QTT 5:12.55 Event 3C Women 80-84 200 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Walton, Myola 81 QTT 6:05.89 2 Shaw, Freda 80 QTT 7:03.88 Event 3C Men 75-79 200 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Warren, Bruce 75 QNA 4:17.98 2 Deane, Brian 77 QTT 5:20.16 Event 3C Men 80-84 200 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Murgatroyd, Kevin 84 QCN 7:48.09

Event 3D Women 40-44 400 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Green, Alison 43 QGS 7:38.34 Event 3D Women 50-54 400 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Greenwood, Dee 51 VSP 11:13.83 Event 3D Women 55-59 400 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Tucker, Adele 57 QNA 8:20.78 Event 3D Women 60-64 400 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Symons, Irene 64 QNA 7:40.68 Event 3D Women 70-74 400 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Smith, Minnie 74 QTT 9:38.02 Event 3D Women 75-79 400 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Hughes, Robyn 75 QTT 11:36.25 Event 3D Women 80-84 400 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Maynard, Barbara 81 QTT 10:24.43 2 Walton, Myola 81 QTT 12:38.01 3 Shaw, Freda 80 QTT 13:49.95 Event 3D Women 85-89 400 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Bryan, Thelma 85 QCN 10:59.72 Event 3D Men 55-59 400 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Griffin, Clive 57 QIP 8:24.89 Event 3D Men 65-69 400 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Hoepper, Brian 68 QNA 9:13.89 Event 3D Men 75-79 400 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Deane, Brian 77 QTT 10:06.32 Event 3D Men 80-84 400 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Murgatroyd, Kevin 84 QCN 15:30.14

Event 3E Women 40-44 800 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Green, Alison 43 QGS 15:29.73 Event 3E Women 50-54 800 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Moroney, Fran 53 QGS 15:44.51 Event 3E Women 55-59 800 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Tucker, Adele 57 QNA 17:03.33 2 Powel, Jane 57 QNA 18:24.60 Event 3E Women 60-64 800 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Symons, Irene 64 QNA 16:08.57 Event 3E Women 70-74 800 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Smith, Minnie 74 QTT 19:57.61 Event 3E Women 80-84 800 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Walton, Myola 81 QTT 26:27.31 2 Shaw, Freda 80 QTT 27:04.27 Event 3E Men 55-59 800 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Griffin, Clive 57 QIP 17:19.13 Event 3E Men 60-64 800 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Tucker, Ian 60 QNA 16:40.11 Event 3E Men 75-79 800 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Warren, Bruce 75 QNA 18:40.36 Event 3F Women 50-54 1500 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Moroney, Fran 53 QGS 30:45.62 Event 3F Women 60-64 1500 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Symons, Irene 64 QNA 30:13.17 Event 3F Women 70-74 1500 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Jackson, Robyn 70 QAT 35:41.30 Event 3F Women 75-79 1500 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Hughes, Robyn 75 QTT 47:25.79 Event 3F Women 80-84 1500 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Shaw, Freda 80 QTT 51:02.39 2 Walton, Myola 81 QTT 51:06.62 Event 3F Women 85-89 1500 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Bryan, Thelma 85 QCN 43:33.35 Event 3F Men 70-74 1500 LC Meter Backstroke =============================================================================== Name Age Team Finals =============================================================================== 1 Lynch, Michael 74 QTT 33:44.82 2 McGraith, Colin 70 DVC 48:10.21

Return to World Postal Results home

Redlands Bayside Masters Swimming Club Inc.

  222 - 230 Russell St, Cleveland. QLD 4165 (Parking via Delancey St.)

P.O Box 3541 Victoria Point West, Qld 4165

  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  www.qrbmasters.org.au

QRB social